Nie ma klientów z Niemiec - nie ma życia. Ciężki czas dla przygranicznych przedsiębiorców [foto] [video]

Setki zamkniętych stoisk i punktów usługowych, puste parkingi i lokale gastronomiczne - tak obecnie wygląda przygraniczny Osinów Dolny w gminie Cedynia. Miejscowość praktycznie żyje z klientów niemiecki, Ci z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawiursa, nie mogą wjechać do Polski. 

Przed pandemią codziennie do tej przygranicznej miejscowości przyjeżdżała masa klientów z Niemiec. Miejscowość po reportażu w Dzień Dobry TVN czy filmie dokumentalnym, który można było obejrzeć w Telewizji Polskiej, jest znana jako wioska fryzjerów. Przejeżdżając przez miejscowości możemy poczuć się jak w filmie katastroficznym - praktycznie wszystko jest zamknięte a na drodze jest minimalny ruch. 

Działają nieliczne punkty. Znany sklep Travel Free w którym możemy znaleźć markowe alkohole, słodycze czy chemię jest otwarty przez cały tydzień (również w niedzielę). Atrakcyjnymi promocjami próbuje kusić klientów z Polski. 

Czynny jest również warsztat samochodowy i myjnia ręczna Auto Welt, znajdująca się przy głównej drodze tuż obok Travel Free. Tutaj również przygotowano specjalna ofertę dla klientów z Polski. Warsztat świadczy szeroki zakres usług - od wulkanizacji, serwisu klimatyzacji po skomplikowane naprawy mechaniczne. 

Dla przedsiębiorców mających przygraniczne biznesy to ciężki czas. Najpierw na kilka tygodni granice zamknęła Polska, teraz obostrzenia związane z wjazdem do swojego kraju wprowadzili Niemcy. 


Wcześniej o problemach przygranicznych miejscowości pisaliśmy między innymi w artykułach Poseł Grzegorz Napieralski w Osinowie Dolnym. Chce pomóc przygranicznym przedsiębiorcom oraz Przygraniczna miejscowość opustoszała
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza