Nowa murawa, profesjonalna bieżnia i oświetlony obiekt. Tak wygląda nowy stadion w regionie [foto]Fenomenalnie prezentuje się zmodernizowany stadion w Myśliborzu. Powstała między innymi profesjonalna bieżnia, na boisku wymieniono murawę i zainstalowano system nawodnienia a cały obiekt jest oświetlony. Można z niego korzystać w godzinach 6:00 - 22:00. 

Inwestycja pozwoliła na stworzenie w Gminie Myślibórz pierwszego obiektu lekkoatletycznego (obiekt treningowy), który zaspokoi realne potrzeby związane z potencjałem rozwoju lekkoatletyki w regionie.

– O potrzebie modernizacji stadionu miejskiego mówiło się już od bardzo dawna, cieszymy się zatem, że po raz kolejny udało nam się wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych mieszkańców. Stadion w Myśliborzu spełnia obecnie wszystkie akredytowane wymogi do treningu i rozgrywek piłkarskich, myślę tu oczywiście o naszym klubie MKS Osadnik, podobnie jest zresztą w kwestii bieżni i urządzeń lekkoatletycznych, co z pewnością ucieszy naszych lekkoatletów z MKP Myślibórz. Ale stadion to przestrzeń otwarta dla wszystkich; dla małych i dużych, dla dorosłych i niedorosłych, dla juniorów i seniorów – dla wszystkich, którzy chcą żyć aktywnie, chcą dbać o swoje zdrowie, chcą po prostu łączyć przyjemne z pożytecznym – powiedział burmistrz Myśliborza Piotr Sobolewski. – Pragnę podziękować firmie Gardenia z Warszawy za profesjonalne podejście do realizacji tego zadania, oraz moim współpracownikom nadzorującym jego przebieg i wykonanie – wiceburmistrzowi Przemkowi Klityńskiemu i naczelnik wydziału inwestycji Annie Wolańskiej. Do zobaczenia na bieżni!

Zakres prac obejmował budowę systemu nawadniania, drenażu i przyłącza oraz zewnętrznej instalacji kanalizacji deszczowej, przebudowę boiska do gry w piłkę nożną o nawierzchni z trawy naturalnej. Płytę boiska wyposażono w system automatycznego nawadniania, przebudowę bieżni lekkoatletycznej (bieżnia 4 – torowa okólna, wykonana z nawierzchni poliuretanowej „Full Pur”). W zakolach bieżni zamontowane zostały urządzenia oraz wyznaczono miejsca do rozgrywek dyscyplin lekkoatletycznych takich jak: zeskok do skoku wzwyż, skocznie do skoku w dal i trójskoku, rzutnia do pchnięcia kulą, budowę stanowiska dla spikera, uzupełnienie ciągów komunikacyjnych i placów przystosowanych dla osób niepełnosprawnych i wykonanie oświetlenia oraz monitoringu obiektu.

Realizacja inwestycji była realizowana przy udziale środków zewnętrznych pochodzących z programu Sportowa Polska (Ministerstwo Sportu) oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. Koszt całkowity zadania wyniósł ponad 5 mln zł, zaś pozyskane dofinansowanie blisko 3 mln zł.fot. UM Myślibórz
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza