Plaga nietrzeźwych kierowców


Początek roku obfituje w niechlubny wzrost statystyk dotyczących nietrzeźwych kierowców. W pierwszym tygodniu tylko na terenie powiatu gryfińskiego "wpadło" pięciu pijanych kierujących. 

Do pierwszej sytuacji doszło w poniedziałek 4 stycznia około godziny 18:20 w miejscowości Piaseczno. W trakcie kontroli drogowej samochodu marki Volkswagen policjanci ujawnili, że 44-letni mieszkaniec powiatu gryfińskiego znajduje się w stanie po spożyciu alkoholu. Badanie alkomatem wykazało mniej niż 0,5 promila. 

Dzień później, przed godziną 19:00 w Gryfinie na ulicy Kościelnej funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej pojazdu marki Volkswagen. W trakcie czynności policjanci ujawnili, że 42-letni kierujący, obywatel Ukrainy, znajduje się w stanie nietrzeźwości. Tutaj badanie wykazało powyżej 0,5 promila alkoholu. 

W środę 6 stycznia około godziny 23:55 w Gryfinie na ul. Łużyckiej policjanci Ogniwa Patrolowo-interwencyjnego w trakcie kontroli drogowej pojazdu marki Mazda ujawnili, że 33-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu gryfińskiego, znajduje się w stanie nietrzeźwości - miał ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. W tym samym dniu nietrzeźwą kierującą zatrzymano na drodze S3. Pisaliśmy o tym w artykule Ratownicy medyczni zatrzymali nietrzeźwą kierującą.

W piątek 8 stycznia około godz. 0:50 w Gryfinie na ul. Łużyckiej funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie podczas kontroli drogowej pojazdu osobowego marki Volkswagen ujawnili, że 45-letni mężczyzna, obywatel Ukrainy, znajduje się w stanie po użyciu alkoholu.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza