Policjant przeszedł koronawirusa i oddał osocze [foto]

Zapotrzebowanie na osocze cały czas jest duże. To cenny dar, który wspiera chorych na COVID-19 w powrocie do zdrowia. Każdy kto przeszedł zakażenie może się włączyć w pomoc. Tak zrobił asp. sztab. Albert Wałęka i stawił się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze Oddział Terenowy w Gorzowie Wielkopolskim, by oddać osocze.

W dobie pandemii, każdego dnia dowiadujemy się o kolejnych osobach zakażonych koronawirusem. W szpitalach personel medyczny walczy o ich zdrowie i życie.  Oprócz lekarzy, w pomoc może się zaangażować wiele innych osób. Każdy kto przeszedł tą chorobę ma szanse wspomóc chorych, którzy nadal walczą z wirusem.

Policjant z Komisariatu Policji w Barlinku asp. sztab. Albert Wałęka tak właśnie postąpił i oddał osocze, by ratować życie i zdrowie drugiemu człowiekowi. Teraz, kiedy sam zmierzył się z wirusem i jest ozdrowieńcem, zdecydował się wspomóc leczenie chorych na COVID-19. Właśnie dlatego 31 grudnia br. oddał osocze w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze Oddział Terenowy w Gorzowie Wielkopolskim.

Po upływie dwóch tygodni pracownik Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa skontaktował się z nim ponownie aby po raz drugi oddał osocze gdyż za pierwszym razem w jego osoczu wykryto dużo dobrych przeciwciał. Nasz kolega nie zastanawiał się długo i 14 stycznia oddał osocze po raz drugi.  Pan Albert sam zachęca innych by w ten sposób włączyli się w walkę z pandemią. To nic nie kosztuje, a wspomaga powrót chorych do zdrowia.    Redakcja

    Prześlij komentarz

    Nowsza Starsza