Ubezpieczenie od utraty dochodu – co to jest i ile kosztuje?


Zastanawiałeś się kiedykolwiek, co zrobisz, kiedy nagle stracisz pracę? Czy masz oszczędności, dzięki którym mógłbyś żyć tak, jak dotąd przez np. pół roku? Posiadanie odpowiednio dużej poduszki finansowej jest bardzo ważne, zwłaszcza w dobie pandemii. Jednak to nie jedyne rozwiązanie. Możesz także ubezpieczyć się na wypadek utraty pracy i po zwolnieniu uzyskać odszkodowanie. Dowiedz się więcej.

Polisa od utraty dochodu jest zazwyczaj oferowana kredytobiorcom przez bank w celu zabezpieczenia spłaty zadłużenia. Możesz je wykupić także w ramach rozszerzenia swojego indywidualnego ubezpieczenia. Zawarcie dodatkowej umowy to niewielki koszt i bardzo duża pomoc w trudnej sytuacji finansowej. 

Czym jest polisa od utraty dochodu? 


Zastanawiasz się, co to jest ubezpieczenie od utraty dochodu? To produkt, który gwarantuje wsparcie po zwolnieniu z pracy. Dzięki otrzymanemu świadczeniu możesz wciąż spłacać swoje zobowiązania i w tym czasie szukać nowego, stabilnego zatrudnienia bez martwienia się o pieniądze. Oferta obowiązuje tylko wtedy, gdy: 

  • pracodawca rozwiązał z Tobą umowę o pracę bez porozumienia stron, 
  • przedsiębiorstwo ogłosiło upadłość, 
  • właściciel przestał prowadzić działalność i wyrejestrował ją, 
  • Ty zdecydowałeś się zamknąć działalność gospodarczą i wyrejestrowałeś ją z ewidencji. 

– Jeśli klient skorzystał z propozycji ubezpieczenia się od utraty pracy banku, otrzyma świadczenie o równowartości raty kredytu na spłatę zobowiązania. Natomiast jeżeli ubezpieczenie wykupił sam, to towarzystwo wypłaci odszkodowanie w wysokości ustalonej w OWU, czyli ogólnych warunkach ubezpieczenia. Rekompensata może być wypłacana przez 3, 6 lub 12 miesięcy, w zależności od wybranego wariantu polisy – wyjaśnia ekspert serwisu Rankomat.pl. 

Kiedy nie zostanie wypłacone świadczenie za utratę pracy? 


Towarzystwa ubezpieczeniowe często stosują wyłączenia odpowiedzialności. Dotyczy to także polisy od utraty dochodu. Świadczenie nie zostanie wypłacone, jeśli: 

  • rozwiązanie umowy zostało podjęte za porozumieniem stron, 
  • sam zrezygnowałeś z pracy, 
  • byłeś zatrudniony na umowę o dzieło lub zlecenie, 
  • czas trwania umowy samoistnie wygasł, 
  • udziałowcem w firmie była bliska osoba. 

Nie otrzymasz pieniędzy także wtedy, gdy do zwolnienia doszło w trakcie trwania karencji. To okres, w którym towarzystwo jest zwolnione z odpowiedzialności. Jego wprowadzenie ma zapobiegać wyłudzaniu świadczeń. Dlatego zadbaj o odpowiednią ochronę zanim znajdziesz się w trudnej sytuacji finansowej. 

Jakie ubezpieczenie od utraty źródła dochodu wybrać? 


Polisa od utraty dochodu powinna być dopasowana do Twoich potrzeb. Warto zadbać o nie tylko o niewysoką składkę, ale przede wszystkim o zadowalającą sumę gwarantowaną, które pokryje koszty utrzymania przez kilka miesięcy. Aby wybrać najkorzystniejszą ofertę, skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń np. na stronie https://rankomat.pl/ubezpieczenia-na-zycie/kalkulator. To bardzo funkcjonalne narzędzie, które pomoże Ci porównać dostępne na rynku oferty wraz ich OWU oraz cenami. Zwróć uwagę na czas trwania umowy, maksymalny wiek ubezpieczonego oraz okres karencji. Aby otrzymać szczegółowe informacje na temat polisy, skontaktuj się z doradcą ubezpieczeniowym. 

Polisa od utraty pracy to bezpieczna przyszłość Twoja i Twojej rodziny. Zadbaj o to już dziś i wybierz ubezpieczenie dla siebie.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza