Reklama [góra]


Będzie luzowanie obostrzeń i powrót do stref żółtych i czerwonych?

Pomimo zakazów i ograniczeń coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na otwarcie swoich biznesów. Od kilku miesięcy zamknięte są siłownie i restaurację. Ogromne straty odnotowują właściciele hotelów i pensjonatów. 

Rząd w reakcji na te wydarzenia i spadające statystki zakażenia oraz proces szczepień chce za kilka dni przedstawić pomysł na znoszenie obostrzeń. Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował że trwają dyskusje na temat łagodzenia restrykcji.

Prawdopodobnie powróci podział Polski na strefy żółte i czerwone. Statystycznie według obecnych danych większość kraju byłaby w strefie żółtej. 

Według nieoficjalnych informacji w regionach gdzie nie ma zbyt dużej liczby nowych zakażeń lokale gastronomiczne mogłyby być otwarte w godzinach 6:00 - 21:00. Zachowany by został reżim sanitarny i odpowiednie odstępy pomiędzy klientami. Ponownie otwarte miałby zostać hotele. 

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii przygotowało protokoły bezpieczeństwa, które mogą być użyte w razie regionalizacji uwalniania gospodarki i powrotu do obostrzeń dzielonych na strefy - informuje Olga Semeniuk.

Ostateczną decyzją podejmę Rządowy zespół zarządzania kryzysowego. Ważnym punktem będą podpowiedzi  resortu zdrowia. 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.