Ćwiczenia z zakresu ratownictwa wodno-lodowego [foto]W niedzielę na Jeziorze w Kłodowie  (gmina Widuchowa) strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Widuchowej oraz Krajnik Dolny przeprowadzili ćwiczenia z bezpiecznych technik ratowania osób tonących, pod którymi załamał się lód.

Ćwiczenia odbyły się z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu. Tonącego podejmowano z wody przy użyciu sań lodowych, drabiny czy rzutki ratowniczej. Szczególną uwagę zwracano na właściwe zabezpieczenie ratowników, którzy byli ubrani w kombinezony służące do pracy w wodzie i wyposażeni w sprzęt asekuracyjny.

Przedsięwzięcie miało na celu doskonalenie umiejętności strażaków. Ratownicy przedstawili symulację zdarzenia, podczas którego człowiek wpada do wody oraz działania mające na celu udzielenie mu pomocy, jednocześnie dbając o własne bezpieczeństwo.

Strażacy apelują

Zamarznięte zbiorniki wodne nie gwarantują bezpieczeństwa, nigdy nie mamy pewności, że pokrywa lodowa na całej powierzchni jest jednakowa. Korzystajmy z bezpiecznych lodowisk w miejscach wyznaczonych - gdzie jest bezpiecznie.
🚒❄️Ćwiczenia z zakresu ratownictwa wodno-lodowego❄️🚒 W dniu dzisiejszym na Jeziorze w Kłodowie (gm. Widuchowa) strażacy...

Opublikowany przez OSP KSRG Widuchowa Niedziela, 7 lutego 2021
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza