Ktoś zastrzelił wilka? Sprawę bada prokuratura

Na początku lutego w lesie w pobliżu miejscowości Dyszno w gminie Dębno odkryto martwego wilka. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, zwierzę miało ranę postrzałową....


Policja potwierdza, że odnaleziono martwego wilka w kompleksie leśnym w niedzielę 7 lutego. Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu po więcej informacji odsyła nas do prokuratury. Śledztwo przejęła Prokuratura Rejonowa w Myśliborzu. 

Niewykluczone, że wilk zginął z rąk człowieka, tak sugerowała osoba, która widziała truchło - drapieżnik został strzelony na tzw. strzał na kulawy sztych (strzał oddany do zwierza, który jest ustawiony w stosunku do myśliwego bokiem - na ukos) - taki wpis pojawił się na portalu społecznościowym że zdjęciami, ale szybko zniknął.

Według kodeksu karnego zabicie wilka, czyli zwierzęcia pozostającego pod ochroną gatunkową, to istotna szkoda w przyrodzie. Grozi za to do 2 lat ograniczenia lub pozbawienia wolności.

Pytania w tej sprawie przesłaliśmy również do Nadleśnictwa Dębno. 

- Nadleśnictwo Dębno potwierdza fakt znalezienia martwego wilka na terenie administrowanym przez nadleśnictwo, w okolicy wsi Dyszno, obwodzie łowieckim nr 282 dzierżawionym przez Koło Łowieckie „Dzik” w Myśliborzu. Tusza wilka została zabezpieczona przez policję. Obecnie sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Myśliborzu - poinformował nas Artur Lipiński, zastępca Nadleśniczego.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza