OSP Chojna wśród jednostek, które miały najwięcej interwencji w województwie

Ochotnicza Straż Pożarna w Chojnie ma nie tylko najwięcej interwencji wśród jednostek OSP w powiecie gryfińskim, ale jest jedną z najaktywniejszych jednostek w województwie zachodniopomorskim. W statystykach wojewódzkich za 2020 rok OSP Chojna znalazła się na 2. miejscu. 

Więcej wyjazdów od Chojny ma tylko OSP Połczyn Zdrój - 240. Strażacy z OSP Chojna interweniowali 108 razy do pożarów i 101 razy do "miejscowych zagrożeń" czyli zdarzeń stanowiących zagrożenie dla życia, zdrowia, mienia lub środowiska. 

W pierwszej 10-tce zestawienia OSP z największą liczbą wyjazdów znalazły się jednostki z Barlinka, Złocieńca, Kołczewa, Czaplinka, Kołbacza, Wolina, Starego Czarnowa i Śmierdnicy. 

Duża liczba wyjazdów nie wiąże się niestety z pierwszeństwem przy wymianie taboru. Strażacy z Chojny od kilku lat czekają na ciężki wóz ratowniczo - gaśniczy, który zastąpi wysłużonego 40-letniego jelcza. O aucie, które nie zawsze odpali pisaliśmy rok temu w artykule Wóz czasami nie odpali i często się psuje. Ta jednostka ma blisko 200 interwencji w roku.

Niedawno nowe wozy strażackie trafiły między innymi do jednostek OSP w Moryniu i w Mieszkowicach, które mogą się pochwalić nowoczesnym taborem. W gminie Chojna nowe samochody trafiły do jednostek w Krajniku Dolnym i w Nawodnej. 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza