Pościg w okolicach Chojny. Kierowca bez uprawnień, auto ze skradzionymi tablicami rejestracyjnymi...


Na drodze pomiędzy miejscowościami Chojna - Nawodna - Lisie Pole doszło do pościgu za pojazdem marki Renault. Policjanci z Komisariatu Policji w Chojnie przy użyciu sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych wydali polecenie nakazujące zatrzymania pojazdu w celu przeprowadzenia kontroli drogowej. Niestety 23-letni kierujący, mieszkaniec powiatu gryfińskiego, nie zastosował się do wydanych poleceń, po czym przyspieszył i kontynuował jazdę. 

Policjanci niezwłocznie powiadomili dyżurnego o zaistniałej sytuacji oraz podjęli pościg. Zakończył się on po kilku kilometrach, a kierujący został zatrzymany. 

W trakcie wykonywania czynności na miejscu przez funkcjonariuszy okazało się, że tablice rejestracyjne nie zależą do pojazdu, którym poruszał się mężczyzna, a co gorsza były one kradzione. Pojazd którym poruszał się 23-latek nie był zarejestrowany, nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia oc w związku z czym nie był dopuszczony do ruchu. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnej bazie danych okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami. Dodatkowo mężczyzna ten odpowie za przestępstwo z art. 178b Kodeksu Karnego tj. Niedostosowanie się do polecenia zatrzymania pojazdu. 

Do zdarzenia doszło w środę 17 lutego około godziny 1:50. 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza