PUK szuka pieniędzy? Firma chce sprzedać pojemniki, które mieszkańcy użytkują od wielu miesięcy.Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Chojnie rozesłało do wspólnot mieszkaniowych pisma z informacją o nowych warunkach użytkowania pojemników na odpady segregowane. Jednym słowem PUK chce... sprzedaż pojemniki, które od kilku miesięcy użytkują mieszkańcy. 

Chojeński PUK oferuje dwie możliwości opłaty za pojemniki. Jednorazowa płatność w wysokości 601,78 zł brutto za pojemnik 1100l oraz 68,02 zł brutto za pojemnik 240l lub wynajem pojemników w cenie 50,15 zł brutto miesięcznie za pojemnik 1100l oraz 5,67 zł brutto za pojemnik 240l. 

Pismo datowane jest na 11 lutego, zostało podpisane przez nowego prezesa Władysława Wojana. Na podjęcie decyzji dano wspólnotą... kilka dni, do 19 lutego. 


Mieszkańcy są oburzeni. W rozmowie z naszą redakcją jeden z zarządców stwierdził, że pojemniki na odpady segregowane nalezą do spółki Eko Myśl i zostały dostarczone na polecenie gminy. Przypomniał również, że już wcześniej wspólnoty musiały zakupić pojemniki na odpady zmieszane  i sfinansowała budowę wiat - PUK najwidoczniej szuka pieniędzy a najłatwiej wyciągnąć je od mieszkańców. Już mocno wzrosły ceny za odbiór odpadów, teraz sprzedają na pojemniki, co będzie następne?  

Nowy pojemnik to koszt około 690 zł brutto. Tymczasem PUK za używane pojemniki, których nie będzie musiał transportować to ponad 600 złotych. Kilku zarządców, którzy się z nami skontaktowali, zapowiedzieli, że jeżeli firma nie wycofa się ze swojej propozycji to wspólnoty we własnym zakresie sami zamówią pojemniki bezpośrednio od producenta. 

Pytania w tej sprawie ponad tydzień temu przesłaliśmy do PUK-u, do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi. 

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza