Straż miejska pomaga bezdomnym


Straż miejska w Dębnie wspólnie z ośrodkiem pomocy społecznej i schroniskiem dla bezdomnych w tych trudnych warunkach pogodowych nie zapomina o osobach bezdomnych. Strażnicy odwiedzają bezdomnych na działkach i w innych miejscach ich przebywania sprawdzając ich potrzeby.

Funkcjonariusze rozdali potrzebującym kołdry, ciepłe jedzenie, herbatę, chleb, konserwy oraz karmę dla bezpańskich kotów. W okresie jesienno-zimowym tego typu akcje strażnicy prowadzą regularnie. To pozwala przetrwać osobom w kryzysie bezdomności ten ciężki czas.


Gdy temperatury są niskie i są trudne warunki pogodowe strażnicy codziennie odwiedzają miejsca przebywania osób bezdomnych. Są to zazwyczaj pustostany albo niezamieszkałe działki. Jeśli tego chcą, przewożone są do Schroniska dl Bezdomnych. Jednak nie wszyscy się na to decydują. Trzeba pamiętać, że każda sytuacja jest indywidualna. Nie bądźmy obojętni wobec losu takich osób. Informację o bezdomnych przebywających na klatkach schodowych, na korytarzach budynków, w piwnicach, na strychach i w innych pomieszczeniach niemieszkalnych można przekazywać Straży Miejskiej w Dębnie (tel. 507 030 112, 507 030 108). Można też przynieść do Urzędu Miejskiego koce, stare kołdry, potrzebujemy też butów rozmiar 46.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza