Szczęśliwy finał nocnych poszukiwań zaginionego mężczyzny


W nocy trwały poszukiwania mężczyzny cierpiącego na Alzhaimera. Warunki pogodowe były bardzo ciężkie, szczęśliwie tuż po północy zaginiony został odnaleziony. 

- W Mieszkowicach jest poszukiwany *****. Trwają poszukiwania, są cztery straże i poszukują zaginioną osobę, która kierowała się w stronę Gozdowic - taką informację telefonicznie otrzymaliśmy przed północą od naszego czytelnika, który zadzwonił na nasz dyżurny telefon. 

Policja potwierdza, że w poniedziałek 15 lutego około godz. 22:00 otrzymano zgłoszenie o zaginięciu 68 letniego mężczyzny, który to po godz. 19:00 opuścił miejsce zamieszkania udając się w nieznanym kierunku. Nie nawiązał kontaktu z rodziną i do chwili zgłoszenia jego miejsce pobytu było nieznane.

- Po otrzymaniu zgłoszenia o zaginięciu starszego mężczyzny niezwłocznie podjęte zostały czynności w celu jak najszybszego odnalezienia 68 latka. Biorąc pod uwagę niesprzyjające warunkami atmosferycznymi oraz stan zdrowia zaginionego liczyła się każda minuta. Komendant Powiatowy Policji w Gryfinie zarządził alarm dla gryfińskiej komendy, chojeńskiego komisariatu, a także posterunków Policji w celu zaangażowania w akcję poszukiwawczą jak największej liczby policjantów. Oprócz funkcjonariuszy udział w działaniach brali również strażacy z OSP Mieszkowice i OSP Troszyn oraz członkowie Gryfińskiego Stowarzyszenia Ratowniczego, którym za pomoc serdecznie dziękujemy - mówi sierżant sztabowy Jakub Kuźmowicz z Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie. 

Dzięki sprawnie przeprowadzonym działaniom oraz zaangażowaniu wszystkich osób biorących udział w poszukiwaniach, po niespełna godzinie, 68 latek został odnaleziony cały i zdrowy. Po przebadaniu mężczyzny przez załogę pogotowia ratunkowego przekazany on został rodzinie.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza