Uwaga na oszustów. Nie klikaj w takie linki - możesz stracić oszczędności!


Wielokrotnie na naszych łamach ostrzegaliśmy przed różnymi oszustami, którzy próbują wyłudzić od nas dane karty płatniczej lub do konta bankowego.  Popularne w ostatnim czasie są próby oszustwa na popularnym portalu ogłoszeniowym OLX lub na tzw. "dopłatę do paczki". 

- Proszę ostrzec mieszkańców przed oszustwem na portalu olx. Ja do dnia dzisiejszego nie słyszałam o tym, dopóki nie chcieli wyłudzić ode mnie danych i włamać mi się na konto. Mam na olx wystawione zabawki. Nie mam dodanej przesyłki olx i dziś na WhatsApp otrzymuję wiadomość czy aktualne, czy możliwa wysyłka przez olx więc dołączam tą wysyłkę a że nigdy nie korzystałam to czytam regulamin. Jest opisane, że muszę nadać w placówce poczty lub Paczkomacie ale Pani kupującą przekonuje mnie, że można zrobić tak, że kurier ode mnie odbierze. W regulaminie olx piszą, że wpłatę dostanę na konto, które muszę wprowadzić na swoim koncie olx. Oszuści przekonują, że muszę wejść w link i podać nr karty a potem resztę danych. Ja na szczęście zorientowałam się, że to oszustwo ale jak później zaczęłam czytać w internecie to wiele ludzi tak oszukali - napisała do nas Pani Kamila. 

OLX nie generuje linków do opłacenia zakupu. Jako Sprzedający nie trzeba nigdzie dodatkowo podawać swoich danych do odebrania płatności za oferowany przedmiot. Wystarczą dane, które podano na swoim koncie OLX. Podczas akceptacji pierwszej oferty kupna przez Przesyłki OLX zostaniesz poproszony o numer konta bankowego – to właśnie na ten rachunek otrzymasz pieniądze.

Firmy kurierskie nie wysyłają również SMS-ów z dopłatami. Wejście w taki link grozi ściągnięciem wirusa lub wyłudzeniem haseł i loginów do naszego konta bankowego co może doprowadzić do utraty naszych oszczędności. 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza