Reklama [góra]


Wielkie metalowe serducho na nakrętki pojawiło się w kolejnym miejscu [foto]


Już w kilku miejscach regionu zainstalowano metalowe serce - pojemnik na nakrętki. Ostatnie stanęło w Lisim Polu (gmina Chojna). 

W miejscowości pojawiło się dziś wielkie, metalowe serce na nakrętki. Pomysł powstania serca już dawno zrodził się u Sylwii Szuszkiewicz, która pomaganie ma we krwi. Teraz, w dobie epidemii koronawirusa, zaczął jednak dojrzewać ze zdwojona siłą. Ze względu na zamkniecie szkół i przedszkola wiele osób zostało pozbawionych możliwości oddawania nakrętek w placówkach oświatowych i instytucjach. Nakrętki zostawiano sołtysa Macieja Lisieckiego lub zakładzie fryzjerskim. Pomysł wykonania wielkiego, czerwonego serca doczekał się realizacji dzięki wsparciu wielu osób. 

Pierwszy taki pojemnik na nakrętki pojawił się we wrześniu 2020 roku w Trzcińsku Zdroju. Kolejne serca zainstalowano między innymi przy Urzędzie Miejskim w Chojnie i przy Szkole Podstawowej nr 2 w Chojnie. 

Kosz w kształcie serca przeznaczony jest na wszelkie plastikowe nakrętki, bez względu na kształt czy kolor. Mogą to więc być nakrętki np. po napojach, kawie, mleku czy jogurtach. W koszu-sercu zostawić możemy również zakrętki po chemii gospodarczej, po płynach do zmywania, szamponach i płynach do płukania. Ważne, by nie dorzucać do nakrętek innych przedmiotów, a jeśli mają one np.: tekturowe uszczelki - trzeba je usunąć przed przed wyrzuceniem. 
Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.