Chojna chce wprowadzić "kartę mieszkańca". Jej posiadacze będą mogli korzystać z ulg i zniżek."Chojeńska Karta Mieszkańca" to program, który chce realizować Gmina Chojna w ramach polityki społecznej i promocyjnej regionu. Dzięki niej mieszkańcy gminy będą mogli korzystać ze zniżek czy promocji.

Gmina chce zaproponować przedsiębiorcom udział w programie. Posiadacze karty mogliby korzystać np. ze specjalnych zniżek, ulg i uprawnień. Jednym z celów programu jest również zachęcenie osób spoza gminy Chojna do osiedlenia się i płacenia podatków na jej terenie. Podobne systemy funkcjonują w wielu samorządach w całej Polsce. 

- Program (...) wprowadza się w celu poprawy warunków życia mieszkańców gminy Chojna poprzez wprowadzenie systemu ulg, zniżek i uprawnień oferowanych przez Partnerów, którzy przystąpią do programu, dzięki czemu ułatwiony będzie dostęp do usług publicznych, oferty sportowo - rekreacyjnej i kulturalnej. Wdrożenie niniejszego systemu wpłynie na poszerzenie oferty możliwości spędzania wolnego czasu dla mieszkańców, a także na kształtowanie kultury spędzania wolnego czasu. (...) - czytamy w uzasadnieniu do uchwały, którą radni podjęli na sesji w czwartek 25 marca. 

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza