Nowa infrastruktura kolejowa w regionie


Mieszkańcy regionu  mogą już korzystać z nowej infrastruktury kolejowej. Dla pasażerów duże udogodnienie przyniesie realizacja największego projektu w regionie, czyli Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej.

W miejscowości Daleszewo w gminie Gryfino wsiadając i wysiadając z pociągu, doświadczamy komfortu, który finalnie będzie na wszystkich stacjach SKM. 

Podniesienie peronów do obowiązującego standardu sprawia, że transport kolejowy stanie się o wiele bardziej dostępny, także dla osób niepełnosprawnych, chorych, rodziców z dziecięcymi wózkami czy po prostu podróżnych z większym bagażem.

Niestety kontrakt, który realizuje PKP PLK ma spore opóźnienia. Także w Gryfinie, termin umowy upłynął – oba perony powinny być już dawno gotowe. Do tej pory wykonano jednak, tylko część jednego z peronów, winda i pozostała część infrastruktury ma być wykonywana w wakacje.

- Z inicjatywy Gminy Gryfino odbyło się ostatnio spotkanie, w którym uczestniczyli zarówno przedstawiciele spółki kolejowej, jak i przedstawicieli firmy Trakcja. Przekazaliśmy im informacje dotyczące gminnych planów inwestycyjnych – w kwietniu, ogłosimy przetarg na modernizację pozostałego odcinka ulicy Kolejowej oraz schodów na Górny Taras. Ma to zmobilizować oba podmioty do poprawy tempa pracy, bo po wejściu na plac budowy „naszego” wykonawcy, trudniej będzie im realizować zadanie. Dla Gminy Gryfino priorytetem jest wykonanie naszego zakresu prac w drugiej połowie 2021 i zamierzamy dotrzymać tego terminu. - napisał Tomasz Miler, wiceburmistrz Gryfina na łamach portalu społecznościowego. 

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza