Zmiany w organizacji ruchu na ulicy Krasińskiego w Gryfinie. Autobus Szczecin - Gryfino - Dolna Odra pojedzie inną trasą.


W Gryfinie od 10 marca (środa) 2021 rozpoczną się roboty na odcinku pomiędzy ulicami 11 Listopada a Iwaszkiewicza w ciągu Krasińskiego. Prace na tym odcinku potrwają do sierpnia.

W związku z częściowym zamknięciem ulicy zmianie ulegnie trasa przejazdu autobusu linii nr 1 Dolna Odra - Gryfino - Szczecin. Od 10 marca (środa) ruch autobusów skierowany zostanie na ul. Jana Pawła II.

Realizacja inwestycji możliwa jest dzięki wsparciu z Funduszu Dróg Samorządowych pozyskanych przez pracowników Starostwa Powiatowego w Gryfinie. Całkowita wartość inwestycji opiewa na kwotę 9 mln zł. 

- Zadanie obejmuje przebudowę 3 skrzyżowań, przebudowę kanalizacji deszczowej i oświetlenia, wykonanie ścieżki rowerowej oraz wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej na odcinku od ulicy Wojska Polskiego do Asnyka - wylicza Ewa Dudar, wicestarosta gryfiński. 

Zakończenie zadania zaplanowano na dzień 30 listopada 2022 r.

- Apelujemy o cierpliwość do mieszkańców. Chcemy by prace przebiegały sprawnie bez utrudnień dla mieszkańców. To kolejna w Gryfinie po ulicy 1 maja przebudowywana droga - mówi Wojciech Konarski, starosta gryfiński.

Na zdjęciu: Ulica Krasińskiego w Gryfinie zmieni swój wygląd do końca listopada 2022 r. Wartość prac wynosi dziewięć milionów złotych, z czego część została pozyskana przez Starostwo Powiatowe w Gryfinie.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza