11 litrów krwi od krwiodawców ZEDO


Czterech dawców i prawie 11 litrów krwi – to efekt drugiej w tym roku akcji krwiodawstwa organizowanej przez klub HDK PCK „Kropelka” działający przy Zespole Elektrowni Dolna Odra, oddziale spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE.

Akcja oddawania krwi odbyła się 8 kwietnia. Wzięło w niej udział 24 krwiodawców, którzy łącznie oddali prawie 11 litrów bezcennego daru. Z uwagi na trwającą pandemię koronawirusa, akcja odbyła się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

Zaangażowanie pracowników spółki w akcje mające na celu ratowanie życia drugiego człowieka zasługuje na uznanie i ogromny szacunek. Szczególnie jest to istotne w czasie trwającej pandemii koronawirusa. Udział krwiodawców w takich przedsięwzięciach wzmacnia wiarę w ludzi, jest dowodem wielkoduszności i życzliwości – mówi Wioletta Czemiel-Grzybowska, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Akcja organizowana przez krwiodawców Zespołu Elektrowni Dolna Odra jest drugą w tym roku zbiórką krwi. W ciągu 46 lat działalności klub zorganizował ponad 250 takich akcji – na ten rok zaplanował ich jeszcze 5.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza