47. Maraton Dębno za nami [foto] [video]


Za nami 47. Maraton Dębno podczas imprezy padło aż sześć wyników które dały minima na igrzyska olimpijskie do Tokio. Mistrzami kraju zostali Aleksandra Lisowska, Arkadiusz Gardziewski. 

Uczestnicy mistrzostw Polski już od początku biegli w tempie na minimum. Na półmetku rywalizacji mężczyzn można było oczekiwać na mecie czasów nawet poniżej 2 godzin i 10 minut. Linię mety pierwszy przekroczył Arkadiusz Gardzielewski, który czasem 2:10:31 poprawił rekord życiowy i zdobył drugie w karierze mistrzostwo Polski w maratonie. Drugie miejsce zajął Kamil Karbowiak, który na końcu trasy wyprzedził Krystiana Zalewskiego. Czasem 2:10:35 także poprawił rekord życiowy i zapewnił sobie minimum na Tokio. Brąz zdobył Zalewski – w maratońskim debiucie uzyskał 2:10:58.


Równie wartościowe wyniki padły w rywalizacji pań. Już pierwszą połowę dystansu Izabela Paszkiewicz, Angelika Mach, Iwona Bernardelli, Aleksandra Lisowska pokonały w 1:13:47. Zwyciężczynią została ostatnia z tej czwórki – Aleksandra Lisowska, która nie tylko wypełniła olimpijski wskaźnik, ale także czasem 2:26:08 wyrównała blisko 20-letni rekord Polski w maratonie. Wicemistrzynią kraju została Angelika Mach (2:27:48, minimum na Tokio), a brąz zdobyła Izabela Paszkiewicz (2:28:12, minimum na Tokio).


Źródło: pzla.pl / fot. Dębno/MarcinPech
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza