VII Rajd Szlakiem Pamięci Narodowej


Rajd rowerowy "Szlakiem Pamięci Narodowej" w Gminie Mieszkowice to już tradycja. Rejon Pamięci Narodowej to szczególne miejsce na mapie Polski, które uczy historii i patriotyzmu. To miejsce o którym nie możemy zapominać. 

Jak co roku owe przedsięwzięcie cieszy się ogromnym zainteresowaniem i nawet pomimo utrudnionych warunków przez sytuację panującą w kraju chętnych do udziału w rajdzie nie brakuje. W tym roku, podobnie jak w zeszłym, rajd odbędzie się w innej formie niż bywało to na początku. Niestety nie możemy się wszyscy razem spotkać i wspólnie przebyć tę trasę, ale niech nikogo to nie powstrzymuje! Aby wziąć udział w rajdzie należy zgłosić się do muzeum w Starych Łysogórkach, aby odebrać numer startowy oraz wypełnić wszystkie potrzebne dokumenty. 


Jeśli ktoś nie posiada to należy również zainstalować na telefon aplikacje Strave, Endomondo lub inną o podobnym działaniu. Potem można już ruszać w trasę! Niech jednak każdy pamięta, że ważną zasadą rajdu jest przejechanie minimum 30 kilometrów po rejonie Pamięci Narodowej. Oczywiście z włączoną aplikacją! Po przejechaniu trasy należy zrobić zrzut ekranu naszego wyniku, a po tym zapraszamy prosto do muzeum w Gozdowicach po odbiór medalu oraz wspaniałego pakietu gadżtów rajdowych. Nie wiem jak was, ale mnie ten medal zdecydowanie przekonuje! Czas na wzięcie udziału w rajdzie to aż cały maj, więc na pewno uda się znaleźć jakiś jeden dzień, aby wyjść i przejechać się rowerem. 

Organizatorem naszego rajdu jest Sołectwo Kłosów oraz radny gminy Mieszkowice - Konstanty Michałowski. Jednak nie można też zapomnieć o współorganizatorach, którymi są Muzeum Mieszkowice, gmina Mieszkowice oraz MGOK Mieszkowice. Natomiast patronatem medialnym rajd objął portal chojna24.pl. 

Biorąc udział w rajdzie pamiętajmy o bezpieczeństwie swoim oraz innych, a z uwagi na pandemię COVID-19 uczestnicy proszeni są o jeżdżenie w maksymalnie 10 osobowych grupach oraz o posiadanie kamizelek odblaskowych. Warto zaznaczyć że jak co roku Patronatem Rajd został obięty przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Pana. Olgierda Geblewicza I Burmistrza Gminy Mieszkowice Pana Andrzeja Salwa który jest uczestnikiem tego wydarzenia od początku gratulujemy Panie Burmistrzu Muzea czynne wtorek-piątek 10.oo–15.30 Sobota-niedziela 10.30-17.00 Miejmy nadzieję, że za rok już wspólnie wyruszymy w tę trasę! 

Artykuł autorstwa Martyny Bitner, uczennicy XVIII LO w Szczecinie.
Redakcja

1 Komentarze

  1. Korzystacie z giełd internetowych oraz platform inwestycyjnych ? Poszukuje oraz badam temat i sądzę, że warto skupić się na https://alebib.pl/czym-jest-ironfx/. Co myślicie?

    OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza