Kiedy będzie można organizować wesela, komunie i imprezy?


Najprawdopodobniej po 18 kwietnia zacznie się znoszenie obowiązujących obostrzeń. Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że znoszenie ograniczeń będzie przebiegało regionalne. Kiedy więc będzie można organizować wesela i komunie?

Miesiąc maj to czas kiedy odbywają się pierwsze komunie święte. Wielkimi korkami zbliża się również sezon weselny. 

- Priorytetem jest przywracanie edukacji - mówił minister zdrowia Adam Niedzielski w Porannej rozmowie w RMF FM. Podkreślał, że w trakcie znoszenia obowiązujących - na chwilę obecną - obostrzeń, rząd będzie chciał w pierwszej kolejności otworzyć żłobki i przedszkola i wprowadzić hybrydową naukę w klasach I-III. Wyraził nadzieję, że nastąpi to jeszcze w kwietniu.

Aby można było otwierać kolejne branże gospodarki i życia społecznego, potrzebny jest spadek liczby zachorowani i poprawa sytuacji w szpitalach. Ważne są również postępy w narodowym programie szczepień. 

- Żyjemy w wielkiej niewiadomej. Od kilku miesięcy nie ma żadnych konkretów co do branży weselnej czy rozrywkowej. Powinniśmy znać jakiś konkretny, zbliżony termin, to duży stres dla Par Młodych - mówi Paweł, który jako DJ i wodzirej obsługuje wesela pod pseudonimem Paul Sleeven

Za kilka dni mamy poznać pierwsze decyzję. W ubiegłym roku możliwość organizacji wesel i imprez okolicznościowych została odblokowana dopiero w czerwcu, rząd ogłosił to tydzień wcześniej. 


fot. Paweł Woźnicki / zdjęcie ze strony www.paulsleeven.com 

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza