Mieszkańcy pytają o chodniki, my o drogi. Czy jest szansa na remont trasy Siekierki - Gozdowice?


Szacowany koszt przebudowy 19 kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 126 z Siekierek do Gozdowic to około 25 milionów złotych. Wciąż jednak nie wiadomo czy droga, szczególnie ważna dla mieszkańców gmin Cedynia i Mieszkowice, będzie miała szansę na gruntowny remont w najbliższych latach.

O stan jezdni i chodników na odcinkach Siekierki - Gozdowice oraz Stary Kostrzynek - Stara Rudnica zapytaliśmy Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie, po tym gdy poprosili nas o to mieszkańcy jednej z miejscowości. 

- Zwracamy się do redakcji portalu chojna24 o nagłośnie sprawy zapadniętych chodników przy drodze wojewódzkiej 124 obrębie Stary Kostrzynek. Zagrażają one przechodnią w sposób, który mogą podczas spaceru potknąć się lub wpaść do dziury wywołując uszczerbek na zdrowiu. Może za pomocą państwa uda nam się nagłośnić sprawę bo w inny sposób nie możemy uzyskać pomocy - napisał do nas mieszkaniec Starego Kostrzynka. 

Stan chodników faktycznie nie jest najlepszy i w wielu miejscach kostka się zapadła. Znacznie gorzej jest na jezdni. W wielu miejscach występują spękania i wykruszenia. 

- W ramach posiadanych środków finansowych, zarządca drogi sukcesywnie uzupełnia powstające tu ubytki w nawierzchni bitumicznej, droga jest też poddawana systematycznemu monitoringowi - powiedziała nam Anna Radziwonowicz, Specjalista w Wydziale Planowania i Rozwoju Sieci Drogowej ZZDW - Budowy, przebudowy i naprawy chodników również prowadzone są w ramach zadań jednorocznych i budżetu przeznaczonego na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. W Starym Kostrzynku, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 126, ciąg pieszy ma 650 metrów długości . I jego stan jest znany zarządcy drogi. Po określeniu zakresu napraw wszystkich ciągów pieszych, na całej długości sieci dróg administrowanych przez Rejon Dróg Wojewódzkich w Chojnie , zostanie ustalona kolejność tych napraw , przy czym priorytetowo będą traktowane ciągi o dużym natężeniu ruchu pieszego . Planowany termin tych napraw to IV kwartał 2021 roku.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza