Od komina zapaliło się poddasze [foto]

W piątek 23 kwietnia około godziny 4:00 jednostka OSP Banie została zadysponowana do kolejnego zdarzenia w przeciągu kilkunastu godzin. Tym razem z zgłoszenia wynikało, iż pali się komin w jednym z budynków mieszkalnych w miejscowości Baniewice. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania strażacy zostali nie pożar przewodu kominkowego, lecz rozwijający się pożar poddasza , który był wynikiem nieszczelnego przewodu kominkowego

Niezwłocznie na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane dodatkowe siły i środki w postaci zastępów z JRG Gryfino oraz drugiego wozu jednostki z Bań. Z uwagi na konstrukcję budynku konieczna była rozbiórka stropu w którym ukryty był pożar. Strażacy przy pomocy pilarek ratowniczych oraz podręcznego sprzętu burzącego rozbierali strop deska po desce w celu lokalizacji pożaru. 

Stare budownictwo bardzo utrudniało pracę strażaków ze względu na materiały jakie były wykorzystywane do budowy. Poniemieckie dębowe podłogi oraz polepa wypełniająca strop stanowiły przeszkodę dla strażaków. Po prawię 4 godzinach działania zostały zakończone. Strażacy z uwagi na duże zadymienie pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych, które systematycznie były wymieniane. W kulminacyjnym momencie strażacy rozwinięte mieli trzy linie gaśnicze. Dwie do budynku oraz jedna do dogaszania palących się desek na zewnątrz. 

W akcji uczestniczyły cztery zastępy straży pożarnej z Bań i Gryfina. fot. OSP Banie
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza