Osoby zaszczepione mogą wjechać do Brandenburgii bez testów


Od 28 kwietnia wstępnie do 22 maja, osoby, które otrzymały już dwie pełne dawki szczepienie szczepionką dopuszczoną w Unii Europejskiej, po upływie 14 dni od drugiego szczepienia, mogą przekraczać granicę w dowolnym celu (zakupy, urlop, sprawy urzędowe, odwiedziny rodziny, praca itp.) i na dowolny okres bez kwarantanny.

Zmiany dotyczą osób, które wjeżdżają do Polski lub przyjeżdżają z Polski do Brandenburgii. W praktyce oznacza to między innymi częściowe przywrócenie tzw. małego ruchu granicznego.

Każdy zaszczepiony, który wyjeżdża do Polski lub przyjeżdża z Polski do Brandenburgii, na przykład na zakupy lub do lekarza, nadal potrzebuje negatywnego wyniku testu (nie starszego niż 48 godzin).
Należy więc posiadać ze sobą zaświadczenie o pełnym szczepieniu w języku niemieckim, angielskim lub francuskim oraz negatywny wynik testu, nie starszy niż 48 h.

Dla osób niezaszczepionych obecne regulacje (kwarantanna i testy) pozostają bez zmian do 22 maja 2021 r. lub do odwołania.

Również do Polski osoby, którym wystawiono zaświadczenie o wykonaniu szczepienia ochronnego przeciwko COVID-19 szczepionką, która została dopuszczona do obrotu w Unii Europejskiej, mogą wjeżdżać bez kwarantanny i testu.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza