Pędził Toytoą 103 km/h na drodze z ograniczeniem do 40 km/h


Policjanci myśliborskiej drogówki działający w ramach policyjnej grupy „SPEED” podczas kontroli prędkości zatrzymali prawo jazdy kierującemu, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu kolejny raz podczas działań ukierunkowanych na kontrole prędkości pojazdów poruszających się na terenie zabudowanym zatrzymali kolejne już prawo jazdy. Uprawnienia do prowadzenia samochodów na trzy miesiące stracił kierowca, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

W trakcie patrolu, policjanci z grupy ,,SPEED", zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Toyota. Jak się okazało, w trakcie pomiaru prędkości, kierujący pojazdem za nic miał obowiązujące przepisy ruchu drogowego i w terenie zabudowanym pędził 103 km/h, gdzie obowiązująca prędkość wynosi 40 km/h. Mężczyzna nie mógł liczyć w tym wypadku na wyrozumiałość mundurowych.

Funkcjonariusze za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 63 km/h, zatrzymali piratowi drogowemu prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Dodatkowo, kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 zł a jego konto wzbogaciło się o 10 punktów karnych.

Policjanci przypominają, że jazda z dużą prędkością zawsze stanowi zagrożenie zarówno dla osób podróżujących pędzącym pojazdem, jak również dla innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość to przecież kluczowy czynnik wpływający na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych, ma ona także decydujące znaczenie dla rodzaju i rozmiaru doznanych obrażeń przez uczestników zdarzeń drogowych.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza