Piłkarski chaos z obostrzeniami. Przepisy budzą wątpliwości.


Od 19 kwietnia wychodzi w życie nowe rządowe rozporządzenie które dopuszcza możliwość uprawiania sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu do 25 osób. 

Minister Zdrowia Adam Niedzielski podczas ostatniej konferencji prasowej oświadczył, że można prowadzić aktywności fizyczne ponieważ ryzyko zakażenia i transmisji wirusa jest zdecydowanie mniejsze. Dokument mówi o rozgrywkach dzieci i młodzieży, wciąż jednak nie wiadomo co z amatorskim sportem seniorskim. 

Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej ma spore wątpliwości interpretacje przepisów. Wydał oświadczanie w tej sprawie. 

- Pragniemy poinformować, że aktualnie oczekujemy na interpretacje prawną wszystkich niejednoznacznych treści, zawartych w Rozporządzeniu z dnia 15.04.2021 r. Kluczowe informacje przekażemy niezwłocznie, za pośrednictwem naszych kanałów informacyjnych. Głęboko wierzymy w rychły powrót do współzawodnictwa, wszystkich seniorskich klas rozgrywkowych - poinformował w komunikacie ZZPN - Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z wczorajszym komunikatem, zajęcia oraz współzawodnictwo dzieci i młodzieży zostanie wznowione (przy zachowaniu określonych zasad bezpieczeństwa).  Rozgrywki młodzieżowe ZZPN, zostaną wznowione od 19.04.2021 r. 

Podobne zadnie ma między innymi Wielkopolski Związek Piłki Nożnej, który mówi o bardzo niejednoznacznych i niestosowanych zapisach w rozporządzaniu nie pozwalających na szybko określić dalszych działań względem lig seniorskich.

Treści rządowego dokumentu znajdziemy tutaj: DZIENNIK USTAW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza