Poczta Polska podpisała umowę z chińczykami. Chodzi o dostawy zamówień z AliExpress


Dostawa zamówień z popularnego serwisu internetowego AliExpress do Polski ma być realizowana w 15 dni. Poczta Polska zawarła dwuletnią umowę z Cainiao Network, dostawcą ponad 90 proc. zamówień z AliExpress do Polski i na świecie.

AliExpress to globalna platforma sprzedażowa na której w atrakcyjnych cenach można zakupić praktycznie wszystko. Z "chińskim allegro" współpracuje również firma InPost. Możliwe jest zamówienie paczki z Chin z odbiorem w paczkomacie czy jej zwrot przez paczkomat. 

Dzięki porozumieniu polscy klienci zamawiający towary z Chin będą mogli otrzymać paczkę po 15 dniach od złożenia zamówienia na globalnej platformie sprzedażowej, a pod drzwi po dwóch dniach od momentu pojawienia się jej na terenie naszego kraju.

- Zgodnie z przyjętymi założeniami, naszym celem do 2024 r. jest podwojenie przychodów spółki z przesyłek kurierskich, uwzględniając zwłaszcza sektor e–commerce. Rozwój współpracy z kluczowymi partnerami na tym rynku, takimi jak platforma AliExpress czy Cainiao Network, to jedno z najważniejszych działań realizowanych przez Pocztę Polską w tym obszarze działalności biznesowej - powiedział Tomasz Zdzikota, prezes Poczty Polskiej. 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza