Pomnik przy największej atrakcji w regionie jest w "opłakanym" stanie [foto]


Niebawem otworzona zostanie dla turystów i rowerzystów polska część byłego mostu kolejowego w Siekierkach (gmina Cedynia). Niestety kolejną rzeczą jaką po opuszczeniu atrakcji zauważą miłośnicy aktywności to pomnik, który jest w kiepskim stanie.

Na ten fakt zwrócił uwagę nasz czytelnik - zwracam się z prośbą o interwencję w sprawie Pomnika Saperów w Siekierkach, tuż przy drodze krajowej i ścieżce rowerowej. Pomnik jest w bardzo złym stanie. Nie pamiętam żeby kiedykolwiek był naprawiany. Po kradzieży tablicy została ona zastąpiona plastikową. Czy gmina Cedynia nie dysponuje dotacją celową na utrzymanie tego pomnika? - napisał do nas Pan Andrzej.


Pomnik znajduje się przy drodze wojewódzkiej i ścieżce rowerowej. Monument jest brudny, porasta mchem i pokruszony. Dodatkowo szpeci go plastikowa tablica z wyblakłym napisem, która pojawiła się tutaj po tym jak dokonano kradzieży oryginalnej. 

- W związku z zapytaniem Redakcji w sprawie Pomnika Saperów w Siekierkach informuję, że znajduje się on na terenie PKP i jest własnością tej Spółki. Niemniej prowadzimy z Koleją korespondencję w tej sprawie i otrzymaliśmy obietnicę wyremontowania pomnika i odtworzenia skradzionej tablicy przed otwarciem mostu - napisał w odpowiedzi na nasze pytanie Ryszard Matecki z Muzeum w Cedyni. 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza