Rowerek stacjonarny - na co zwrócić uwagę podczas ćwiczeń, aby nie przeciążyć mięśni.


Jazda na rowerku stacjonarnym może przynieść zadowalające efekty już po miesiącu. Lepsza wydajność płuc, serca, mięśni i całego organizmu to główna cecha charakterystyczna tego treningu cardio. Umięśnia niezwykle uda i łydki. Jednak aby to wszystko osiągnąć, potrzebna jest regularność. Trenować powinniśmy minimum trzy razy w tygodniu. Każdy z treningów powinien trwać co najmniej 20 minut. Pamiętajmy, że każdy startuje z innego pułapu, każdy ma inny organizm i inne ograniczenia. Dlatego też ważne, by indywidualnie dobrać intensywność takiego treningu.

Efekty ćwiczeń na rowerku stacjonarnym

Rowerek stacjonarny zyskuje coraz większą ilość zwolenników. Trening cardio, który na nim wykonujemy przynosi bardzo wiele pozytywnych efektów. Budujemy wytrzymałość i lepszą pracę m.in. serca. Nawet po miesiącu zobaczymy pierwsze efekty związane z utratą wagi, ale także lepszym samopoczuciem związanym z lepszym ukrwieniem naszego organizmu.

wielkim plusem dla wielu jest bardzo mała podatność na urazy tego rozwiązania. Jazda na rowerku stacjonarnym nie obciąża stawów. Jest polecana wszystkim, którzy chcą być aktywni i stracić kilogramy, jednak przez przeszłe urazy nie mogą pozwolić sobie na tradycyjny rower czy też bieganie.
 
Jak często należy jeździć na rowerku stacjonarnym?

Pamiętajmy jednak, że efektywne treningi są możliwe jedynie w przypadku, kiedy są to treningi regularne. Mówi się, że jeśli rozpoczynamy swoją przygodę z takim rowerkiem, powinniśmy poświęcać na niego około 20 minut, trzy razy w tygodniu. Po każdym treningu powinniśmy mieć dzień przerwy, aby mięśnie zdążyły odpocząć. Z czasem możemy zwiększyć intensywność treningu, jednak co najmniej raz w tygodniu powinniśmy odpoczywać od jakiejkolwiek aktywności fizycznej.

Oczywiście w tym miejscu znajdzie się wielu, którzy bagatelizują treningi na rowerze stacjonarnym i uważają go za lekki i niewymagający. Przy odpowiednich obciążeniach i prawidłowym wykonywaniu ćwiczeń, taki trening może dać w kość i odpoczynek będzie konieczny. Pamiętajmy jednak, że jeśli na rowerek wsiądziemy od święta, raz na jakiś czas, efektów nie zobaczymy ani za miesiąc, ani za rok. Sekret tkwi w regularności, o której już wspomnieliśmy. To wszystko dlatego, że mimo wszystko jazda na rowerze stacjonarnym nigdy w pełni nie zastąpi jazdy po wzniesieniach i innych trudności, które niesie za sobą jazda na świeżym powietrzu. Mimo to, dla zmotywowanych rowerek stacjonarny może być idealnym rozwiązaniem, także dzięki możliwości ćwiczenia bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Sukces tkwi także w doborze odpowiedniego sprzętu. Szeroki wybór rowerków stacjonarnych znajdziecie na rowerek stacjonarny - prosportowy.pl.
 
Jak przygotować się do ćwiczeń na rowerku?

Rower stacjonarny spotkamy w każdej siłowni, możemy oczywiście także skorzystać z opcji zakupu takiego sprzętu do domu. Wbrew pozorom, taki rowerek nie zajmuje wiele miejsca i można sobie na niego pozwolić także w przypadku mieszkania w bloku. Obecnie siłownie z wiadomych względów są zamknięte, dlatego zakup rowerka to jedyna możliwość skorzystania z treningu na tym sprzęcie. Umożliwia nam wykonywanie treningów wtedy, gdy mamy na to czas – nawet bardzo późnym wieczorem. O efektach ćwiczeń na takim rowerku przeczytacie także w artykule Rowerek stacjonarny poziomy czy przyspiesza odchudzanie? Jakie efekty ćwiczeń daje po tygodniu?

Co ważne, trening na rowerze stacjonarnym nie wymaga specjalnego przygotowania. Wystarczy tak naprawdę wygodny strój sportowy: legginsy, bluzka i lekkie buty z twardą podeszwą. Aby zapobiegać otarciom dłoni, można założyć rękawiczki sportowe.

Przygotowanie rowerka stacjonarnego do jazdy polega tylko na prawidłowym ustawieniu siodełka. Jego wysokość należy dostosować do swojego wzrostu. Siodełko powinno znajdować się na wysokości naszych bioder. Kierownicę ustawiamy w jednej linii z siedziskiem. Dzięki temu utrzymujemy prawidłową postawę podczas pedałowania i możemy bezpiecznie zająć się naszym treningiem.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza