Ruszyła pomoc dla Wiktorii Łyczko z Godkowa


Wiktorka rozwijała się prawidłowo do 6 miesiąca życia, to wtedy wszystko stanęło w miejscu, a nawet zaczęło się cofać. Po wielu wizytach u lekarzy, dopiero w 9 miesiącu jej życia, po wizycie u neurologa, rozpoczęła ciężką rehabilitacje.
Wizyty u specjalistów, pobyty w szpitalach, milion pytań - co jest przyczyna opóźnionego rozwoju dziecka? Mała Wiktoria miła przekroczoną ponad trzykrotnie normę metali ciężkich. Nikt nie był w stanie powiedzieć rodzicom skąd to się wzięło i jak się tego pozbyć?

W sierpniu 2020 znaleziono mutacje w genie GABBR2 do którego przypisana jest encefalopatia padaczkowa typu 59. Zdiagnozowanych dzieci z tą mutacja jest dwoje na całym świecie. W szpitalu stwierdzili, że jest to nowa mutacja nie pochodząca od rodziców dziecka, jednak w poradni genetycznej zlecono powtórzenie tych badań i trwa oczekiwanie na wyniki. 

Ciężka i sumienna rehabilitacja to szansa na to, aby Wiktorka była sprawna. Na portalu zrzutka.pl ruszyła zbiórka pieniędzy na pomoc dla dziecka. Akcję można wesprzeć pod linkiem: https://zrzutka.pl/8dea42 [kliknij]

Podajemy również link do grupy licytacyjnej: https://www.facebook.com/groups/454420529007385/?ref=share
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza