Stypendia za naukę w Powiecie Gryfińskim


Rada Powiatu Gryfińskiego przyznaje stypendia dla najlepszych uczniów. To ważna informacja przy podejmowaniu nauki w szkołach. W marcu br. piętnaścioro najzdolniejszych uczniów szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat otrzymało stypendia Rady Powiatu w kategorii
za szczególne wyniki w nauce w pierwszym semestrze roku szkolnego 2020/2021. 

Stypendia w tej kategorii przyznawane są po zakończeniu każdego semestru nauki, a warunkiem jest uzyskanie średniej ocen minimum 5,0 i co najmniej dobrej oceny z zachowania. Ze względu na pandemię nie odbyło się uroczyste wręczenie listów gratulacyjnych, dlatego zapraszamy Państwa do obejrzenia krótkiego filmiku prezentującego nazwiska tegorocznych stypendystów.

- Serdecznie gratulujemy wszystkim stypendystom i życzymy dużo wytrwałości w zdobywaniu wiedzy oraz urzeczywistnienia wszystkich planów i marzeń - mówi Wojciech Konarski, starosta gryfiński.


W Powiecie Gryfińskim młodzież może kontynuować naukę w szkołach w Chojnie i Gryfinie: Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Chojnie, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Gryfinie, I Liceum Ogólnokształcące w Gryfinie.

- Szkoły prowadzone przez Powiat Gryfiński oferują przyszłościowe kierunki oraz możliwość zdobywania praktyk zawodowych. Uczniowie mają możliwość uczestniczenia w wielu projektach zawodowych zarówno krajowych jak i międzynarodowych - przekonuje Ewa Dudar, wicestarosta gryfińska.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza