Sześć rodzin straciło dach nad głową. Ruszyła zbiórka dla pogorzelców z miejscowości Golczew.


Sześć rodzin straciło dach nad głową po pożarze budynku wielorodzinnego w miejscowości Golczew gminie Myślibórz. Ruszyła akcja pomocy dla pogorzelców. 

W akcji gaśniczej, która zakończyła się w poniedziałek 5 kwietnia uczestniczyło osiem zastępów straży pożarnej. W pożarze na szczęście nikt nie ucierpiał ale rodziny nie mogą wrócić do swoich mieszkań. Dla ewakuowanych mieszkańców tymczasowe lokum zapewnił Urząd Miejski w Myśliborzu, pogorzelców umieszczono na terenie dawnego hufca pracy w miejscowości Rów. .

Na miejscu pojawili się również pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Myśliborzu z dyrektorem Błażejem Kowzanem oraz sołtys sołectwa Golenice Tomasz Antczak. Po przetransportowaniu rodzin do budynku w Rowie natychmiast została im przekazana pościel, artykuły pierwszej potrzeby, środki chemiczne oraz ubrania. Wszystkim zapewniono również ciepły posiłek. Rodziny otrzymają także pomoc psychologiczną a także zasiłek celowy na realizację najpilniejszych potrzeb.

W związku z dramatyczną sytuacją pogorzelców, którzy stracili dobytek całego życia, burmistrz Myśliborza Piotr Sobolewski zwrócił się do mieszkańców o wszelką możliwą pomoc, którą można przekazywać: 

  • do siedziby Ośrodka Pomocy Społecznej w Myśliborzu przy ul. 1 Maja 19 można przynosić czystą odzież, pościele, koce, środki sanitarne – dzisiaj w godzinach od 15 do 18 oraz w dniach kolejnych od 7 do 15.
  • na numer konta: 34 8355 0009 0070 0708 2000 0003 Urzędu Miejskiego w Myśliborzu można wpłacać środki pieniężne tytułem: „Dla pogorzelców z Golczewa”.

O pożarze informowaliśmy jako pierwsi w artykule Pożar budynku wielorodzinnego. Trwa akcja straży pożarnej.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza