Umowa na obwodnicę Gryfina podpisana

Umowa na obwodnicę Gryfina w ciągu drogi krajowej nr 31 podpisana. W wydarzeniu udział wzięli m.in. minister infrastruktury Andrej Adamczyk, zastępcy burmistrza Miasta i Gminy Gryfino Paweł Nikitiński i Tomasz Miler, dyrektor szczecińskiego oddziału GDDKiA Łukasz Lendner, dyrektor polskiego oddziału grupy Rover Juan Luis Mangas Murillo, oraz wojewodowie zachodniopomorscy i posłowie na Sejm RP.

Umowa o wartości 74,77 mln zł została zawarta przez GDDKiA z wyłonionym w ramach postępowania publicznego konsorcjum firm Roverpol i Rover Infraestructuras. Jest to pierwsza inwestycja w ramach rządowego "Programu 100 obwodnic" w województwie zachodniopomorskim, dla której została podpisana umowa na realizację. Finał prac planowany jest na rok 2025.

W wypowiedzi do uczestników konferencji zastępca burmistrza Paweł Nikitiński podkreślił, że w Gryfinie długo mówiło się o tym, że obwodnica nie powstanie, że zapowiedzi składane w dobrej wierze pozostaną tylko zapowiedziami - a dziś zapewnienia te stają się faktem.

Budowa obwodnicy będzie miała ogromny wpływ na funkcjonowanie Gryfina w przyszłości. Wyprowadzi ruch ciężkich pojazdów poza miasto, zwiększy poczucie bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców, udrożni także dostęp do nowych miejskich przestrzeni inwestycyjnych i rekreacyjnych.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza