W Gądnie może powstać pierwsza w Polsce świetlna łąkaChcemy stworzyć pierwsza w Polsce łąkę świetlną, która będzie świeciła napędzana promieniami słonecznymi - mówi nam Katarzyna Kupczyk, sołtys Gądna w gminie Moryń. 

Stworzenie projektu to zakup dużej ilości lamp solarnych, różne kształty, kolory, tak aby komponowały się one w całość i dawały piękny efekt świetlny w nocy. Miejsce realizacji proponowanego projektu jest w bardzo nasłonecznionym miejscu, jest wokoło mała ilość drzew, więc na pewno będzie to sprzyjać naładowaniu baterii słonecznych. Wielkość działki to około 15 arów. Teren dodatkowo miałby zostać ogrodzony. 

- W dobie działań ekologicznych jest to świetny pomysł aby przyciągnąć jak największą rzesze turystów i odwiedzających z całego pomorza zachodniego - dodaje Kupczyk. 

Projekt ma szansę realizacji, jeżeli uda się pozyskać 50 000 złotych w ramach akcji "Bosman Wspiera Region". Aby wesprzeć inicjatywę można oddać głos na stronie www.bosmanwspieraregion.pl/glosowanie na projekt "Świetlna łąka" zgłoszony przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju wsi Gądno. 

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza