Wypadek cysterny na DK31. Kierowca miał ponad 2 promile alkoholu [foto]

Całą noc trwało usuwanie przewróconej cysterny, której kierowca był nietrzeźwy. Droga krajowa nr 31 na odcinku Widuchowa - Pniewo była całkowicie zablokowana przez około 12 godzin. 

O zdarzeniu informowaliśmy jako pierwsi w artykule Przewróciła się cysterna. Kierowca był kompletnie pijany. Za kierownicą ciągnika siodłowego marki DAF z naczepą siedział 54-latek. Kierowca jadąc w stronę Gryfina zjechał na zakręcie w lewo na pobocze i nie zapanował nad pojazdem, który przewrócił się na prawy bok. Mężczyzna trafił do szpitala z lekkimi obrażeniami. 

- Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego komendy w Gryfinie stwierdzili, że w kierowca miał w organizmie 1,03 miligrama alkoholu. To równowartość około 2,1 promila - powiedział dla Polsat News sierż. szt. Jakub Kuźmowicz.

Na miejsce przyjechała m.in. grupa ratownictwa chemicznego straży pożarnej, gdyż obawiano się wycieku wiezionego w cysternie paliwa. Przepompowano około 13 tysięcy litrów paliwa. Nad ranem pojazd udało się postawić na koła i odholować. 

fot. OSP Widuchowa
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza