Kolarze ścigali się w formule XC. Kolejna edycja Zachodniej Ligi MTB w Gorzowie Wielkopolskim


Po deszczowych Mironicach w minioną niedzielę odbyły się kolejne zawody kolarskie w ramach Zachodniej Ligi MTB. Tym razem kolarze ścigali się w formule XC w Gorzowie Wielkopolskim. 

Wyścigi XC, zwane również "cross coutry" to jedne z najbardziej widowiskowych form ścigania. Zawodnicy rywalizują na pętli, którą pokonują kilka razy. Jazda na Górce Kozackiej w gorzowskim Parku Zacisze wymaga sporej wytrzymałości i dobrej techniki. 

Na starcie pojawiło się 261 zawodników. W kategorii OPEN najlepszy był Miłosz Zwierski (Superior Zator Racing Team) przed Mariuszem Gilem (Euro Bike Kaczmarek Elektryk) i Januszem Put (5. pułk artylerii Sulechów). Wśród kobiet najszybsza była Sandra Smolewska (Eurorower.pl) przed Martą Balcerzak (JF Duet) i Iwoną Rychlewską (Moya Racing Team).

W kategorii MINI (mniejsza ilość okrążeń) najszybszy był Bartosz Wentland (Akademia Kolarska Bonecki Team) przed Jarosławem Panejko (Tryton Bike Team) i Miłoszemm Czechowicz (UKS Sportowiec Piła). Wśród kobiet wygrała Zofia Krystowiak (KK Darłowo) przed Katarzyną Guss (UKS Sportowiec Piła) i Agnieszką Zubel (Moya Racing Team). 

Na dystansie mini z naszego regionu ścigali się Ariel Kozłowski (16. miejsce w OPEN i 4. w kategorii M3A) oraz Jan Kozłowski, który w swojej kategorii wiekowej stanął na podium. Obaj zawodnicy reprezentują klub Moya Racing Team. 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza