Planowanie głowic, remonty silników - serwis aut osobowych, ciężarowych i rolniczych


Głowica silnika to górna część jednostki napędowej, w której umieszczony jest zwykle cały system rozrządu. Jej awaria to poważna usterka w pojeździe. Ważne jest aby naprawę wykonać w solidnym serwisie. 

Głowica to część silnika, która stanowi zamknięcie komory spalania i jest precyzyjnie dopasowana do bloku, choć pośredniczy w tym uszczelka. Może jednak dojść do rozszczelnienia tego połączenia (np. pęknięcia uszczelki), co skutkuje wydostawaniem się płynu chłodzącego z układu chłodzenia do układu smarowania. 

Niezbędnym elementem naprawy głowicy jest tzw. planowanie. Proces planowania to nic innego jak precyzyjne wyrównanie powierzchni przylegającej bezpośrednio do bloku silnika, za pośrednictwem frezarki. Dzięki temu otrzymuje się idealnie gładką powierzchnię. Pozwala to na uniknięcie przedmuchów czy rozszczelnienia. Warto też dodać, że czynność ta jest obowiązkowa w sytuacji, kiedy wymieniana jest uszczelka pod głowicą. Jest to konieczne, ponieważ powierzchnia przylegająca do niej musi być gładka i dobrze dopasowana.

Planowanie głowic i kompleksowe remonty silników oferuje firma P.P.H.U. Sławrom Diesel Service z Bar k/Chojny. 

Ponadto w ofercie: 
- chiptuning - podnoszenie mocy 
- naprawa i klonowanie sterowników samochodowych
- obsługa filtrów DPF/FAP (filtry cząstek stałych)
- EGR, Sondy i inne (wyłączanie)
- włączanie i wyłączane IMMO

Warsztat znajduje się w miejscowośći Bara 8/2 (przy drodze z Chojny w kierunku Nawodnej). 
P.P.H.U. Sławrom Diesel Serive, tel. 501 773 006 lub 91 461 49 65
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza