Zmiany w harmonogramie luzowania obostrzeń [video]


Na wspólnej konferencji premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego poznaliśmy aktualne plany luzowania obostrzeń.

Dane epidemiczne w ostatnim czasie są zadowalające. Spada liczba zakażeń COVID-19 oraz osób przebywających w szpitalach. Obecna sytuacja pozwala na powolne odmrażanie gospodarki. Już możemy nocować w hotelach, iść na zakupy do galerii czy odwiedzić muzeum. Od 15 maja będziemy mogli między innymi  zjeść w restauracyjnych ogródkach i pójść do kina na świeżym powietrzu. 


- Przyspieszamy otwarcie kin, teatrów, filharmonii, instytucji kultury o jeden tydzień – a dokładnie o osiem dni – na 21 maja, tak, żeby w reżimie sanitarnym, co warto podkreślać non stop, można było wcześniej te działy życia społecznego, społeczno-gospodarczego już uruchamiać – poinformował Morawiecki.

Branża sportowa – kluby fitness i baseny będą mogły zacząć działać od 28 maja, czyli o jeden dzień wcześniej, niż do tej pory zakładano. Pierwotnie planowano umożliwienie działania kin i instytucji kultury oraz obiektów sportowych od 29 maja.

fot. video/Kancelaria Premiera
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza