Sanktuarium Chrystusa Króla Polski w Chojnie. Trzydniowe uroczystości. [program] [video]


To będzie niezwykłe duchowe wydarzenie dla miasta Chojna i całego regionu.  W piątek 11 czerwca rozpoczną się uroczystości godności Sanktuarium Chrystusa Króla Polski w Chojnie parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Wstępny plan uroczystości przedstawił proboszcz chojeńskiej parafii ksiądz Mariusz Matuszak w Telewizji  Chrystusa Króla.

W piątek dzień odpustu  o godzinie 17:00 będzie odmówiony różaniec za Polaków mieszkających w Polsce i na całym świecie. O godzinie 18:00 będzie msza święta odpustowa pod przewodnictwem księdza Marka Bąka z Łodzi, podczas której odbędzie się zawierzenie kraju Najświętszemu sercu Pana Jezusa. Na koniec przewidziana jest procesja wokół kościoła i ogrodu różańcowego. 

W sobotę 12 czerwca uroczystości rozpoczną się o godz. 15:00  będzie godzina miłosierdzia prowadzenia przez ks. Bąka. O godz. 16:00 rozpocznie się uroczysta msza święta pontyfikalna  przed przewodnictwem księdza arcybiskupa Andzeja Dzięgi. Wtedy nastąpi odsłonięcie obrazu Chrystusa Króla Polski. Pod koniec zostanie odczytany akt Najświętszego Serca Pana Jezusa z równorzędnym kultem Chrystusa Króla.

Tuż po zakończeniu mszy świętej obędzie się festyn parafialny. Przygotowanych jest wiele atrakcji i koncert zespołu Abba Pater Music,  który tworzą muzycy pragnący wykorzystywać swoje talenty w wielbieniu Boga Ojca. Każdy z nich od wielu lat służył we wspólnocie Kościoła śpiewem, grą czy pisaniem muzyki.

W niedzielę o godz.12:00 odbędzie się msza święta dziękczynna pod przewodnictwem gościa z Ukrainy.

Obraz Chrystusa Króla

Wykonywany jest nowy dębowy, rzeźbiony i pozłacany ołtarz w którym umieszczony będzie obraz Chrystusa Króla. Obraz jest darem Polaków mieszkających w Polsce i polonii amerykańskiej dla świątyni. Wystawiony został w prezbiterium kościoła do kultu publicznego. 

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza