Ścieżką rowerową pojedziemy z Gryfina do Gardna


Gmina Gryfino ogłosiła postępowanie na budowę ścieżki rowerowej do Strefy Przemysłowej w Gardnie. Do 19 maja trwa zgłaszanie ofert. Powstała ścieżka będzie łączyła Gryfino z Wełtyniem oraz Gardnem.

Na odcinku Gryfino – Wełtyń ścieżka przebiegać będzie wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 120, natomiast od miejscowości Wełtyń przebiegać będzie wzdłuż drogi wojewódzkiej do miejscowości Gardno, a następnie na rondzie 100-lecia Odzyskania Niepodległości w Gardnie skręci w ulicę Niepodległości, by drogami serwisowymi trasy S3 dotrzeć do ulicy Innowacyjnej znajdującej się na terenie strefy przemysłowej w Gardnie.

Powstałe odcinki umożliwią mieszkańcom Wełtynia oraz okolicznych miejscowości bezpieczny dojazd rowerem do miejsc pracy na terenie Strefy Przemysłowej w Gardnie oraz do Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego w Gryfinie.

Jest to również doskonała szansę na poszerzenie oferty turystycznej oraz rekreacyjnej dla mieszkańców. Bezpieczna trasa rowerowa do Wełtynia to możliwość rodzinnej rekreacji po terenach gminy Gryfino.

W ramach działań informacyjno-edukacyjnych planowana jest organizacja cyklicznej imprezy rowerowej, zachęcającej do aktywności fizycznej na powstałych ścieżkach.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza