Trzy obywatelskie zatrzymania pijanych kierowców w majówkę


Podczas długiego weekendu majowego, na drogach powiatu gryfińskiego, doszło aż do trzech obywatelskich zatrzymań nietrzeźwych kierujących. 

W sobotę 1 maja około godziny 19:50 w Żabnicy (gmina Gryfino) na ulicy Długiej doszło do zatrzymania nietrzeźwego kierującego motorowerem. Okazało się, że 32-letni kierujący, mieszkaniec powiatu gryfińskiego, miał ponad 1,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Dwa dni później, w poniedziałek 3 maja około godziny 16:30 w Chojnie na ulicy Piekarskiej doszło do kolejnego obywatelskiego zatrzymania kierowcy, który chwile wcześniej spowodował  kolizję drogową.  Patrol, który przybył na miejsce zdarzenia ujawnił, że 48-letni mężczyzna kierujący pojazdem osobowym marki BMW znajduje się w stanie nietrzeźwości, alkomat wykazał prawie 3 promile alkoholu! Ponadto okazało się, że mężczyzna ten posiada cofnięte uprawnienia do kierowania z powodów zdrowotnych. 

Kilka godzin później dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Banie na tamtejszą stację paliw pojazdem marki Daewoo przyjechał nietrzeźwy kierujący, któremu zabrane zostały kluczyki od pojazdu, natomiast mężczyzna oddalił się na pieszo. Patrol który udał się na miejsce po niedługim czasie dokonał zatrzymania 48-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu gryfińskiego. Po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna ma ponad 2.8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza