Reklama [góra]


Zabytkowy wóz pożarniczy gotowy [foto] [video]


Zabytkowy, ponad 100-letni, konny wóz pożarniczy zyskał "drugie życie" dzięki wolontariuszom ze stowarzyszenia Królewskie Miasto Chojeńskie. Wóz po raz pierwszy po odrestaurowaniu można było zobaczyć w Święto Konstytucji 3 Maja. 

Ochotnicza Straż Pożarna w Mętnie pozyskała środki na realizację projektu pn. "Ochotnicza Straż Pożarna - historia i tradycja na Ziemi Chojeńskiej" w ramach programu Społecznik na lata 2019 - 2021, którego celem była renowacja zabytkowego konnego wozu strażackiego. 

Renowację wykonali członkowie stowarzyszenia Królewskie Miasto Chojeńskie, którym pomagali druhowie z OSP Mętno. Dodatkowo w realizację projektu przyłączyli się druhowie z OSP Chojne i OSP Nawodna przekazując artefakty będące wyposażeniem wozu. 


Efekty renowacji można było zobaczyć na własne oczy w poniedziałek 3 maja w Chojnie. Eksponat przez kilka godzin był wystawiony przed Kościołem Mariackim. O tym niezwykłym zabytku pisaliśmy wcześniej w artykule Odrestaurowali ponad 100-letni wóz, który będzie eksponowany w centrum miasta

Serdeczne podziękowania za pomoc w realizacji przedsięwzięcia dla restauracji Makarun Spaghetti and Pizza, Auto Serwis Łukasz Piotrowski i Koło Gospodyń Wiejskich ze Strzelczyna. 


Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.