Akt oskarżenia dla oszusta, który chciał sprzedać... 10 ton gryki


Prokurator Rejonowy w Gryfinie skierował do Sądu Rejonowego w Gryfinie akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o popełnienie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przestępstwa oszustwa, poprzez umieszczenie na portalu internetowym ogłoszenia z ofertą sprzedaży 10 ton gryki i wprowadzenie w błąd co do zamiaru wywiązania się z umowy.

W październiku 2020 roku podejrzany zamieścił na portalu Internetowej Giełdy Rolnej i Towarowej ogłoszenie, w którym jako pośrednik jednej z firm oferował sprzedaż 10 ton gryki. Zainteresowana zakupem firma wpłaciła na podany przez podejrzanego rachunek bankowy kwotę 38.520 zł, która stanowiła cenę zakupu gryki. Podejrzany natomiast wypłacił pieniądze i nie wywiązał się z warunków zawartej umowy.

56-latek został zatrzymany przez policję, a następnie na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu.

Aktualnie za zarzucane podejrzanemu przestępstwo na podstawie art. 286 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza