Elżbieta Herbin z odznaczeniem "Zasłużona dla gminy"


Podczas  sesji Rady Miejskiej Dębna wręczono medal pamiątkowy „Zasłużony dla Miasta i Gminy Dębno" Elżbiecie Herbin. Dębnianka od 40 lat działa na rzecz kobiet i ich rodzin. W tym roku za swoją działalność zajęła pierwsze miejsce w województwie zachodniopomorskim w plebiscycie „Położna na medal".

Medal „Zasłużony dla miasta i gminy Dębno” został przyznany uchwałą nr XXXVI/288/2021 z dnia 29 kwietnia 2021 r. W uzasadnieniu można przeczytać: „Pani Elżbieta Herbin za wieloletnią oddaną pracę na rzecz ochrony zdrowia i pacjentów istotnie przysłużyła się społeczności lokalnej i zdobyła w niej szczególne uznanie”.

- Jesteśmy wzruszeni i szczególnie podbudowani tym, że taka osoba pracuje na terenie naszej gminy i pomaga kobietom, a także mężczyzną w wypełnianiu ważnej roli rodzica. Ten medal jest w pełni zasłużony, bo jest pani bardzo zasłużoną osobą dla miasta i gminy i całej społeczności mówił burmistrz Dębna wręczając medal Elżbiecie Herbin.

Herbin w 1981 roku ukończyła Policealne Studium Medycznego na kierunku położnictwo. Pracowała na Oddziale Noworodkowym i Ginekologii w Szpitalu w Dębnie, następnie w przychodni jako położna środowiskowa i NZPP „DAR”. Od 2014 roku prowadzi własną działalność Elżbieta Herbin Szkoła Rodzenia w Dębnie, która mieści się przy ulicy Moniuszki 44.

W 2016 roku zdobyła trzecie miejsce w plebiscycie „Położna na medal”. W 2020 roku zajęła pierwsze miejsce w województwie zachodniopomorskim. To wyróżnienie zdobyła dzięki swoim pacjentkom, które oddawały swój głos internetowo. To oddaje stopień zadowolenia i wdzięczności wszystkich kobiet, którymi opiekuje się od 40 lat Elżbieta Herbin.

Najlepsza położna w Dębnie działa na rzecz kobiet i ich rodzin, obejmuje je opieką i wparciem w tym najważniejszym dla nich okresie – macierzyństwie. Ciągle podnosi swoje kwalifikacje, ukończyła wiele kursów i szkoleń medycznych, aby świadczyć usługi w ramach NFZ na najwyższym poziomie. Przygotowuje kobiety, ale także coraz częściej mężczyzn nie tylko do porodu, ale również do rodzicielstwa. Przy tym wyróżniają ją niezbędne w zawodzie położnej cechy interpersonalne: empatia, wrażliwość, troska, poświęcenie, ale także wiedza i wysokie kompetencje.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza