KAS zatrzymała ośmiu członków zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się hazardem

 

Zorganizowana grupa przestępcza zajmowała się grami hazardowymi oraz praniem pieniędzy pochodzących z tego procederu. Zabezpieczono gotówkę, złoto i samochody.

7 czerwca funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego i funkcjonariusze Wydziału Zamiejscowego w Szczecinie Delegatury ABW w Gdańsku, na polecenie Prokuratury Regionalnej w Szczecinie, zatrzymali ośmiu członków zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się grami hazardowymi oraz praniem pieniędzy pochodzących z tego procederu.

Na terenie województwa zachodniopomorskiego, funkcjonariusze KAS oraz ABW przeprowadzili szereg przeszukań, zarówno w miejscu zamieszkania podejrzanych jak i w miejscach prowadzenia przez nich działalności gospodarczej. W wyniku przeszukań zabezpieczono 131 650 zł gotówką oraz około 0,5 kg złota Dokonano również zajęcia mienia w postaci 4 samochodów o łącznej wartości 350 000 zł.

Wobec dwójki podejrzanych prokurator zastosował nieizolacyjne środki zapobiegawcze w postaci: poręczenia majątkowego, dozoru policji, zakazu opuszczania kraju oraz zakazu kontaktowania się z określonymi osobami. W przypadku pozostałych zostały skierowane wnioski o zastosowanie tymczasowych aresztowań na okres 3 miesięcy. Obecnie w sprawie trwają kolejne intensywne czynności procesowe.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza