Kolejne zagraniczne staże zawodowe uczniów ZSP w Chojnie z programu Erasmus+ [foto]

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Chojnie rozpoczęli realizację zagranicznych staży zawodowych, w ramach kolejnego projektu mobilności Erasmus+, pt. „Wysokiej jakości staże kluczem do dobrej pracy”. 

Jako pierwsi w tym projekcie, praktyki odbyli czterej uczniowie kształcący się w zawodzie technik informatyk. Instytucją goszczącą był urząd miejski w miasteczku Siret w Rumunii, przy granicy rumuńsko-ukraińskiej. 

Staże zostały zrealizowane zgodnie z opracowanym we współpracy z pracodawcą programem praktyk, w oparciu o funkcjonujący w szkole system ECVET, z uwzględnieniem wymogów rygoru sanitarnego związanego z pandemią COVID-19. 

Opiekunem merytorycznym, czuwającym nad zdobywaniem przez uczniów nowych kompetencji zawodowych, był specjalista IT w UM w Siret. Oprócz pracy, stażyści mieli możliwość zrealizowania bogatego programu kulturowego. Odbyli z przewodnikiem spacer po Siret, zwiedzili wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO obronne monastyry w Sucevita i Voronet, zamek obronny i obserwatorium astronomiczne w Suceava, kopalnię soli w Cacice oraz polską wieś Nowy Soloniec.Mieszkali w czterogwiazdkowym hotelu z restauracją, prowadzonym przez irlandzkich właścicieli, co umiliło im pobyt w Rumunii.

Kolejne wyjazdy uczniów i nauczycieli na staże zawodowe za granicę w ramach tego projektu, zaplanowane są na wrzesień 2021.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza