Mandaty i zatrzymane dowody rejestracyjne po weekendzie zlotowym w Chojnie


Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Szczecinie razem funkcjonariuszami z Chojny dbali o bezpieczeństwo uczestników zloty AutoManiak Car Show na poradzieckim lotnisku w Chojnie na miejscu wydarzenia, ale również na drogach dojazdowych. Niestety nie wszyscy kierujący wykazali się odpowiedzialnością i przestrzegali przepisy.

Zawody driftingowe to najdynamiczniej rozwijająca się dyscyplina motosportowa, która znajduje coraz więcej zwolenników również w Polsce. Wiele osób zafascynowanych kontrolowaną jazdą zrzesza się w różnych klubach, czy też grupach i organizuje zawody. Zgłaszane policji imprezy odbywają się na specjalnie wyznaczonych terenach, znajdujących się poza drogami publicznymi.

Odpowiedziane zachowanie zarówno organizatora, jak i uczestników przedsięwzięcia spotyka się z przychylnością służb, mieszkańców i władz miasta. Policja dba o bezpieczeństwo zarówno na terenie, gdzie odbywają się zawody oraz zabezpiecza dojazd i odjazd z miejsca zawodów.

Niestety, nie wszyscy kierujący wykazują się taką odpowiedzialnością. Wielu z nich poza wyznaczonym miejscem zawodów organizuje nielegalne wyścigi samochodowe, naruszając przepisy ruchu drogowego i stwarzając zagrożenie zarówno dla siebie i innych użytkowników drogi.

Na nieczynnym Lotnisku w Chojnie zachodniopomorscy policjanci zabezpieczali zawody w wyścigach na odcinku 400 m z profesjonalnym pomiarem czasu, pokazami driftingu oraz aut. Niestety, niektórzy kierowcy próbowali „swoich sił” poza wyznaczonym miejscem imprezy. Funkcjonariusze drogówki skontrolowali 61 kierujących pojazdami, ujawnili 45 wykroczeń, z czego 31 dotyczyło przekroczenia prędkości i zakończonych zostało nałożeniem mandatów. Sześciu kierującym zatrzymano prawo jazdy za przekroczenie prędkości (+ 50) w terenie zabudowanym. Policjanci, w wyniku kontroli, zatrzymali też 6 dowodów rejestracyjnych i jedną osobę poszukiwaną listem gończym.

Nie zapominajmy, że nikt nie zadba o nas lepiej, niż my sami. Brawura i brak odpowiedzialności często kończy się tragicznie. Drogi publiczne to nie miejsce do urządzania wyścigów i rajdów samochodowych! Przestrzegamy przed takim postępowaniem. Mandat karny może w konsekwencji okazać się najłagodniejszą formą kary. Zachęcamy tych, którzy chcą spróbować swoich sił w kierowaniu pojazdu sportowego, aby robili to w wyznaczonych miejscach.


ZP KWP w Szczecinie / WRD KWP w Szczecinie
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza