Nawałnice nad Polską. Prognoza pogody na weekend dla regionu.

 

W wielu miejscach w kraju w ostatnich godzinach przeszły potężnie burze. Strażacy maja pełnie ręce roboty. Przed nami weekend, sprowadzamy zatem sytuację pogodową dla naszego regionu. Czy grożą nam niebezpieczne zjawiska?

Weekend przyniesie długo oczekiwane ochłodzenie, choć w piątek upał i miejscami silne burze zostaną na wschodzie. W sobotę nie spodziewamy się już gwałtownych burz, ale te mniej silne nadal mogą się lokalnie pojawić. Najbardziej sucha i pogodna będzie niedziela, wtedy na zachodzie ponownie zrobi się bardzo ciepło, temperatura wzrośnie niemal do 30°C.


Piątek  25 czerwca 
Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu i możliwe burze. Prognozowana wysokość opadów miejscami do 15 mm. Temperatura maksymalna od 20°C do 23°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni, w czasie burz porywisty.

Sobota 26 czerwca 
Zachmurzenie małe i umiarkowane, na wschodzie wzrastające miejscami do dużego z możliwością przelotnego deszczu. Temperatura maksymalna od 20°C do 24°C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, nad morzem porywisty, północno-zachodni.

Niedziela 27 czerwca
Zachmurzenie małe lub umiarkowane, miejscami wzrastające do dużego. Lokalnie przelotny deszcz, głównie w rejonie Zalewu Wiślanego. Temperatura maksymalna od 24°C do 27°C, nad morzem około 21°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich, okresami zmienny, w strefie brzegowej z przewagą północno-wschodniego.

fot. IMGW 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza