Odsłonięcie obrazu Chrystusa Króla i podniesienie kościoła do rangi sanktuarium [foto] [video]


W piątek 11 czerwca rozpoczną się trzydniowe uroczystości związane z odsłonięciem obrazu Chrystusa Króla i podniesieniem kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa do rangi sanktuarium. 
Trwają ostatnie przygotowania do uroczystości, które odbędą się w kościele oraz festynu na terenie parafii. Najważniejszą częścią trzydniowego wydarzenia jest podniesienie świątyni do godności Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa - Chrystusa Króla, wraz z poświęceniem i odsłonięciem obrazu Chrystusa Króla, daru amerykańskiej Polonii.


Poniżej prezentujemy harmonogram wydarzenia. 

11.06.2021 (Piątek)

17:00 - Różaniec za Polaków mieszkających w kraju i zagranicą.
18:00 - Msza św. odpustowa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa - Chrystusa Króla pod przewodnictwem Ks. Marka Bąka. Po Eucharystii akt zawierzenia Polski i Polaków Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, następnie procesja Eucharystyczna.

12.06.2021 (Sobota)

15:00 - Godzina Miłosierdzia, prowadzona przez ks. Marka Bąka.
16.00 - Msza św. pontyfikalna pod przewodnictwem Ks. Abpa Andrzeja Dzięgi z poświęceniem i odsłonięciem obrazu Chrystusa Króla oraz podniesieniem świątyni do godności Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa-Chrystusa Króla. Nabożeństwo do Chrystusa Króla Polski za wszystkich Polaków zakończone procesją Eucharystyczną.

Po zakończeniu uroczystości festyn parafialny i koncert ewangelizacyjny zespołu Abba Pater Music.

13.06.2021 (Niedziela, dzień fatimski)

12:00 - Msza św. dziękczynna za ustanowione Sanktuarium pod przewodnictwem czcigodnego gościa Ks. Bpa Bronisława Biernackiego.Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza